To działa!


 

„Lekarze rokowali, że nasz Aleks nie będzie chodził, a jeśli już, to tylko przy ścianie. Dziś mogę śmiało powiedzieć, że „Kolorowy Świat” uratował mu życie. Dzięki rehabilitacji Aleks chodzi samodzielnie. Postępy jakie zrobił są ogromne. Jesteśmy bardzo wdzięczni Fundacji. Aleks na pewno sam Wam podziękuje jak będzie dorosły. Oby więcej takich miejsc!”

Sonia Gładecka, mama Aleksa

 alex
 kornel

„Kornel od momentu kiedy trafił pod opiekę Fundacji Kolorowy Świat zrobił kilka swoich „kroków milowych”. Przede wszystkim zaczął mówić. Obecnie nieustannie śpiewa piosenki i recytuje wierszyki. Bez problemu wyraża swoje potrzeby i emocje.

W ciągu ostatnich miesięcy nauczył się funkcjonowania w grupie. Wcześniej często przebywał w świecie dostępnym tylko dla siebie. W Kolorowym Przedszkolu zaczął zwracać uwagę na innych. Stał się empatyczny i wrażliwy. Podczas zajęć nauczył się czym jest zabawa tematyczna. Wyobraźnia przestała być dla Niego abstrakcją.

W minionym roku szkolnym został prawdziwym przedszkolakiem. Codziennie obserwuję jak bardzo jest samodzielny, z jaką łatwością radzi sobie w codziennych czynnościach. 

A przede wszystkim dzięki terapii Kornel potrafi przyjść, spojrzeć w oczy i powiedzieć „Kocham Cię mamo”…”

Elżbieta Ciupa, mama Kornelka

„Antoś, u którego stwierdzono encefalopatię z niedorozwojem psychoruchowym znajduje się pod opieką fundacji „Kolorowy Świat” od 21 miesiąca życia. Najpierw była to rehabilitacja w ramach NFZ. Następnie synuś zaczął uczęszczać do „Kolorowego Przedszkola” kiedy miał ukończone 2,5 roku. Pomimo obaw, że taki maluch nie odnajdzie się w nowym środowisku, świetnie się zaaklimatyzował. Dzięki wspaniałej atmosferze, którą tworzą wszystkie „ciocie” i „wujkowie” synuś czuje się jak u siebie w domu. Kompleksowa i systematyczna rehabilitacja (zajęcia z psychologiem, logopedą i rehabilitantem), fantastyczni opiekunowie oraz przyjazna atmosfera wpłynęły na duże postępy w rozwoju synka. Dziecko uczy się samodzielności oraz współdziałania w grupie rówieśników. Dlatego my – rodzice Antosia, patrzymy w przyszłość z nadzieją i optymizmem i dziękujemy za dotychczasowe osiągnięcia naszego synka.”

Agata Iwańska-Janiak, mama Antosia

 antos